Slovo starostky města

Šťastná sedmička pro Boskovické běhy

V roce 2015 jsem měla poprvé čest být jako starostka Boskovic patronkou Boskovických běhů. Velice si toho vážím, stejně jako komplexní činnosti zapsaného spolku „Sportuj s námi“.

Hana Nedomová předává ceny

Jsem seznámena s jeho aktivitami při práci s dětmi, kdy projekt „Děti sportují s námi“ doplnil v loňském roce projekt „Dětský duatlon“, určený pro žáky prvního stupně základní školy. V loňském prvním ročníku startovali pouze prvňáčci, letos v červnu při druhém ročníku je doplní i druháci.
Můj kolega Petr Malach převzal patronát nad generálkou na Boskovické běhy, která se loni prezentovala jako „Boskovice běhají s námi“ a v letošním roce již půjde v neděli 10. dubna o oficiální „Generálku na Boskovické běhy 2016“.
Jsem ráda, že Boskovické běhy si vzali za své i Boskováci a prvního května se tak na Masarykově náměstí sjednotí všichni místní, aby přivítali v Boskovicích běžce z celé České republiky. A nejen běžce, letos potřetí si pro unikátní vizitku do sbírky přijedou i turisté, protože i „Turisté jdou s námi“.
Přijďte proto 1. května na boskovické náměstí i vy a aktivně se zapojte do Boskovických běhů. Běžecké a turistické tratě jsou připraveny pro všechny. Kromě běhů se v rámci celodenního programu na hlavním pódiu představí i soubory z regionu.
Boskovické běhy budou ale hlavně opět místem pro setkávání. Setkávání se mezi sebou, popovídání si, na co v běžném shonu někdy nemáme čas. A přitom ještě můžeme udělat něco pro své zdraví.
Sedmička je šťastným číslem, proto věřím, že letos při sedmém ročníku Boskovických běhů opět všichni uvidíme rozběhané Boskovice.

Hana Nedomová odměňuje dětské vítěze

Bc. Hana Nedomová
starostka města Boskovice