Letošní Boskovické běhy přesouváme na příští rok

Chceme zachovat hlavní myšlenku a tradici Boskovických běhů – proto je letos pořádat nebudeme.

Chceme zachovat hlavní myšlenku a tradici Boskovických běhů – proto je letos pořádat nebudeme

Od založení Boskovických běhů v roce 2010 bylo naším heslem – Přijďte, běhejte, fanděte a bavte se. Všichni víte, že Boskovické běhy jsou zejména o pohodové uvolněné rodinné atmosféře, o potkávání lidí, komunikaci a dobré zábavě.
Letošní ročník, kterým Boskovické běhy měly vstoupit do druhého desetiletí, bohužel poznamenala celosvětová pandemie koronaviru. Když v březnu začínala, říkali jsme si, že do května daleko …
Stále se zhoršující situace nás donutila změnit termín na 6. září. Tento termín se nám již zdál naprosto bezpečný a s pořádáním 11. ročníku Boskovických běhů jsme počítali.
Bohužel, i přes uvolnění hygienických požadavků od 1. července, jsou požadavky hygieny natolik omezující, že bychom je prakticky na Masarykově náměstí v Boskovicích nedokázali dodržet. Muselo by dojít k významnému omezení pro běžce i návštěvníky a akce by neměla plnohodnotný význam. Proto jsme po vyhodnocení stávající situace dospěli k názoru, že letošní ročník Boskovických běhů přesuneme na rok 2021. Dalším důvodem tohoto rozhodnutí je také skutečnost, že nejsme schopni předvídat, jaký bude další vývoj zdravotní situace. Už nyní od začátku července, nedlouho po zvolnění, se objevují nové zprávy o výskytu koronaviru a možných opětovných opatření k zabránění jeho šíření. Jistě pochopíte, že pořadatel takové akce, jako jsou Boskovické běhy, musí stanovit „bod zlomu“, kdy rozhodne, zda se akce pořádat bude, nebo ne.

O určité alternativě, kterou určitě není možné označit 11. ročníkem Boskovických běhů, uvažujeme a budeme vás informovat prostřednictvím facebooku a webu.

Velice děkujeme všem běžcům, kteří nám vyjádřili důvěru a do letošního ročníku se již registrovali. Všem registrovaným běžcům bude registrace převedena do příštího ročníku v roce 2021.

Všem společně nám jde především o zdraví běžců a také o to, abyste mohli PŘIJÍT – BĚHAT – FANDIT A BAVIT SE!

A to všichni - v tradičním termínu a bez omezení.

Děkujeme vám za pochopení

Team Sportuj s námi, z.s.

Změna termínu BB 2021

Boskovické běhy letos pořádat nebudeme!

Letošní ročník, kterým Boskovické běhy měly vstoupit do druhého desetiletí, bohužel poznamenala celosvětová pandemie koronaviru. Když v březnu začínala, říkali jsme si, že do května daleko …

Stále se zhoršující situace nás donutila změnit termín na 6. září. Tento termín se nám zdál již naprosto bezpečný a s pořádáním 11. ročníku Boskovických běhů jsme počítali.

Bohužel, i přes uvolnění hygienických požadavků od 1. července, jsou požadavky hygieny natolik omezující, že bychom je prakticky na Masarykově náměstí v Boskovicích nedokázali dodržet. Muselo by dojít k významnému omezení pro běžce i návštěvníky a akce by neměla plnohodnotný význam.

Už nyní na začátku července, nedlouho po zvolnění, se bohužel objevují nové zprávy o výskytu koronaviru a možných opětovných opatření k zabránění jeho šíření. Jistě pochopíte, že pořadatel takové akce, jako jsou Boskovické běhy, musí stanovit „bod zlomu“, kdy rozhodne, zda se akce pořádat bude, nebo ne. My jsme do tohoto bodu dospěli a nakonec jsme se rozhodli, že letošní ročník Boskovických běhů přesuneme na rok 2021, zejména proto, že nejsme schopni předvídat, jak se bude vyvíjet zdravotní situace v následujícím období.

Platby, kauce a nájemné Vám zašleme zpět na Váš účet.

Děkujeme vám za pochopení

Team Sportuj s námi, z.s.