Městský běh s Gatemou na 800 m

Možná patříte mezi ty, kteří běhu ještě nepropadli. Doprovázíte své ratolesti k registraci, fandíte podél trati partnerovi či hlídáte láhev s vodou a šusťákovou bundu svým kamarádům. A občas vám myšlenka uteče nezamýšleným směrem, najednou si říkáte, jak by bylo skvělé taky si vyzkoušet ten pocit.

Zakusit euforii pár vteřin po výstřelu ze startovní pistole, nechat se povzbuzovat zástupem tleskajícím podél bariér, zatoužíte po testu. Je závodění a běhání vůbec pro mě?

Sami postáváte u čáry značící start a cítíte, že v případě nabídnuté příležitost byste v tu chvíli popadli nohy na ramena a vyrazili na trať. Pustili se s davem do polykání prvních metrů a radovali se s přílivem endorfinů plujících krví. Jen tu příležitost dostat...

V roce 2022 opětovně bez startovného!

My vám tu možnost dáme. Nemusíte se rozhodnout teď ani měsíc dopředu, vlastně nemusíte řešit, zda poběžíte, ani hodinu před startem. Lidový běh na 800 metrů je stvořen tak, aby se mohl zapojit každý, kdo bude v době startu na náměstí a bude mít chuť „prostě si to zkusit“.

Nečeká vás žádná registrace, žádné startovné, žádné čipy na tkaničkách a tlak typu Za kolik to uběhnu? Žádná kapacita. Žádná startovní čísla.

Zkrátka bude znám jen přesný čas startu plus vytyčená trať. A kdo se postaví na startovní čáru, je ve hvězdách. Přijde na to, kolik z vás se nechá strhnout závodní atmosférou.

Pohled na doběhový koridor z radnice
Pohled na doběhový koridor z radnice

Plánek lidového běhu na 800 m
Plánek lidového běhu na 800 m