Turisté jdou s námi 2017

Nechce se vám běžet? Tak běžte! - Protože Turisté jdou s námi.

Cílem projektu Turisté jdou s námi je seznámit s tratěmi Boskovických běhů ty, kteří neradi běhají, ale rádi se projdou. Na výběr jsou tratě pro všechny věkové kategorie od 2 do 12 kilometrů. Některé tratě jde zvládnout i s kočárky.
Nabízíme také turistům získání unikátní Absolventské vizitky, kterou lze získat jen 1. května na Boskovických bězích. Navíc lze během Boskovických běhů získat mnohem více turistických vizitek z Boskovic, a to v místě prezentace na Městském informačním středisku Boskovice.
Na projekt se nemusíte registrovat - stačí, když 1. května přijedete do Boskovic a v Městském informačním středisku na Masarykově náměstí (budova radnice) se od 8.00 do 11.00 hodin zaregistrujete a do 13.00 hodin předložíte kartu s alespoň dvěmi razítky nebo kontrolnímí kódy.
Podrobnosti k projektu najdete v PROPOZICÍCH PROJEKTU TURISTÉ JDOU S NÁMI.

Mapky tratí, ze kterých můžete vybírat:

ZÁMECKÝ POCHOD SE ZPMVČR - 2 km

OBORSKÝ OKRUH - 4 km

HRADNÍ OKRUH - 6 km

DOUBRAVSKÝ OKRUH - 7 km

BĚH ZA SEDMIZUBÝM HŘEBENEM - 12 km

BONUSOVÉ TRATĚ 2017

Ke Třem rybníčkům
Jednou z letošních bonusových tratí pro turisty je trasa ke Třem rybníčkům, které leží na pozemcích generálního partnera Boskovických běhů - rodiny Mensdorff-Pouilly.
Výchozím bodem je mostek přes říčku Bělá u vstupu do Pilského údolí.
Trasa je koncipována jako okruh. Po lesní cestě se nenáročným stoupáním dostanete na zpevněnou svážní cestu, která vede po vrstevnici kopce Zlatník. Z této cesty uvidíte boskovický hrad tak, jak jste ho ještě neviděli - z nadhledu. A pod ním jako na dlani město Boskovice. Cíl je na rozcestí, kdy vpravo se můžete vydat ke dvěma horním rybníčkům a vlevo ke třetímu spodnímu rybníčku. Kolem něj se také budete vracet do výchozího místa.
Trasu si můžete prohlédnout pomocí aplikace Plánování v mapy.cz - TRASA KE 3 RYBNÍČKŮM

Tři rybníčky

Horní ze tří rybníčků

Pohled na hrad z kopce Zlatník

Pohled na hrad Boskovice z kopce Zlatník

Za historií Židů v Boskovicích na židovský hřbitov
Na židovský hřbitov v Boskovicích můžete přijít mnoha trasami. Letos zde ale na vás bude čekat Lenka Janíková, která vás seznámí s historií Židů v Boskovicích apředstaví vám nově zrekonstruovanou márnici na židovském hřbitově. Pokud vás tato tématika zajímá, určitě si nenechte ujít její výklad.

Židovský hřbitov s márnicí

Židovský hřbitov v Boskovicích s nově opravenou márnicí

ABSOLVENTSKÁ VIZITKA 2017
Představujeme vám podobu Absolventské vizitky pro 8. Boskovické běhy 2017
Absolventská vizitka BB 2017
Zatím vydané turistické vizitky k Boskovickýcm běhům, které budou k zakoupení i na letošních Boskovických bězích. Stále tak máte šanci zapojit se do našeho věrnostního programu. Informace o něm najdete v propoziích.

Absolventská vizitka 2016

Absolventská vizitka 2015

Absolventská vizitka BB 2014