Upravená trasa Běhu za sedmizubým hřebenem

Z důvodu prováděné výstavby v Pilském údolí jsme museli změnit trasu Běhu za sedmizubým hřebenem.

Na 10. Boskovické běhy jsme pro vás připravili DESÍTKU

Jak jsme vás již informovali, Pilské údolí je až do července letošního roku staveništěm, a proto není možné tudy běžet hlavní Běh za sedmizubým hřebenem.
Díky pochopení soukromých vlastníků se nám podařilo najít náhradní trasu, kterou jsme nazvali Velenovou stezkou.

Jak tedy bude vypadat trasa pro 10. Boskovické běhy?
Až do areálu Červené zahrady zůstává trať nezměněná. Po vyběhnutí z tohoto areálu kolem pivovaru těsně za kótou 7 kilometrů se vydáte Velenovou stezkou kolem stacionáře Emanuel do zámeckého areálu.
Chtěli bychom vás požádat, abyste respektovali to, že tato část vede po soukromém pozemku, na který je vstup zakázán. Majitelé nám povolili užití pouze v den Generálky na Boskovické běhy v neděli 14. dubna a v den hlavního Běhu za sedmizubým hřebenem 1. května. V jiných termínech zde prosím netrénujte. Děkujeme za pochopení.

V zámeckém areálu proběhnete pod letním kinem k Zámeckému skleníku a po asfaltové silnici se vydáte do kopce k hradu Boskovice. Do hradu vběhnete na 8. kilometru zadním vchodem malou brankou přímo na nádvoří, kde bude občerstvovací stanice. Levou stranou vyběhnete z hradu a přes palouk před hradem se vydáte po červené turistické značce do lesa. Po značené trase se dostanete do místa, kde jste na původní trase vybíhali z lesa a zatáčeli vpravo na cestu k zámecké zahradě.
Odsud už opět pokračujete po původní trase – zámecká zahrada, zámek, Hradní, Plačkova, Zborovská a Masarykovo náměstí.

Délka takto upravené trasy je 10 400 metrů, tedy Boskovická desítka

Z popisu trasy je patrné, že letošní jubilejní ročník bude pro účastníky hlavního běhu putováním po stopách ptáčníka Velena, zakladatele Boskovic.
Věříme, že tuto změnu trasy pochopíte a možná se vám i zalíbí. Každopádně na žádném jiném závodě se vám nepodaří proběhnout současně hradem i zámkem. A to už stojí za to přijet J

Informace pro účastníky Štafetového běhu – štafeta se bude předávat na stejném místě jako v předchozích letech, na kótě 6,7 kilometru.

Novou trať si můžete přijít vyzkoušet na Generálce v neděli 14. dubna 2019. Startuje se v 9.45 z Masarykova náměstí.

FOTOGALERIE NOVÉ TRASY BĚHU ZA SEDMIZUBÝM HŘEBENEM