Slovo patronky běhů

Boskovice – město Běhu za sedmizubým hřebenem

Dovolila jsem si do titulku použít upravený slogan města Boskovice. V období před konáním Boskovických běhů si to ale mohu dovolit.

Do práce chodím pěšky a ať ráno, tak večer, potkávám po celém městě běžce, kteří mně dělají velkou radost. Při mém pracovním vytížení a řešení povinností jsou oni tou pozitivní stránkou dění ve městě, která mě nabíjí a dodává elánu.

Velice mě těší, že zejména místní pojali Boskovické běhy za své a při běžecké přípravě jsou vidět nejen v ulicích města, ale v celém jeho okolí. Mnoho z nich také hrdě zve na tuto akci své přátele z celé republiky.

Generálky na Boskovické běhy jsem se osobně nezúčastnila, ale pozorně jsem vnímala, že i přes nepříznivé počasí si přišla čtrnáct dní před startem běhů otestovat svou formu padesátka běžců. To je úžasné!

Moc se těším na neděli prvního května, kdy se na boskovickém náměstí opět potkám nejen s běžci, ale i s občany, přáteli a kamarády. Oproti hektickým dnům po celý rok budeme mít tentokrát čas na popovídání si. A kdo lpí na tradicích, může se ve spodní části náměstí políbit pod Stromem lásky.

Úžasné je také to, že již dnes je zaregistrováno téměř jedenáct set běžců a další přibývají. Je vidět, že práce, kterou spolek „Sportuj s námi“ odvádí a město Boskovice finančně podporuje, má smysl. Važme si toho, že takto velkolepou sportovně-společenskou akci máme u nás doma a nemusíme ji závidět jinému městu.

Chtěla bych na Boskovické běhy pozvat i ty, kteří neběhají. Ať už z důvodu že nemohou, nebo nechtějí. Pro ně jsou připraveny trasy v rámci projektu „Turisté jdou s námi“, ze kterých si určitě vybere každý a navíc získá unikátní Absolventskou vizitku.

Těším se, že se všichni potkáme ve sportovní a přátelské atmosféře v neděli 1. května na Masarykově náměstí v Boskovicích.

Protože v tento den se Boskovice stanou „Městem Běhu za sedmizubým hřebenem“!

Bc. Hana Nedomová
starostka města Boskovice

Bc. Hana Nedomová
starostka města Boskovice