Turisté jdou s námi 2024

Nechce se vám běžet? Tak běžte! - Protože Turisté jdou s námi.

Cílem projektu Turisté jdou s námi je seznámit s tratěmi Boskovických běhů ty, kteří neradi běhají nebo nemohou běžet, ale rádi se projdou.
Na výběr jsou tratě pro všechny věkové kategorie od 2 do 12 kilometrů. Některé tratě jde zvládnout i s kočárky.
Turistům také nabízíme získání unikátní Absolventské vizitky, kterou lze získat jen 1. května na Boskovických bězích. Navíc lze během Boskovických běhů získat mnohem více turistických vizitek z Boskovic, a to v místě prezentace v Turistickém informačním centru Boskovice a v Muzeu regionu Boskovicka.
Na projekt se nemusíte registrovat - stačí, když 1. května přijedete do Boskovic a v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí (budova radnice) se od 8.00 do 11.00 hodin zaregistrujete a do 13.00 hodin předložíte kartu s alespoň dvěmi razítky nebo kontrolnímí kódy.
Podrobnosti k projektu najdete v PROPOZICÍCH PROJEKTU TURISTÉ JDOU S NÁMI.

KČT - logo
Letos jde s námi opět i Klub českých turistů, který připravil 32. ročník Pochodu za sedmizubým hřebenem. V rámci tohoto pochodu je připravena komentovaná procházka (7 km) s předsedou KČT Boskovice Jaroslavem Oldřichem.

Vyhlídková místa Boskovic

Registrace účastníků komentované vycházky bude od 9.45 do 10.00 hodin v Městském informačním středisku na Masarykově náměstí (radnice), v 10.05 hod účastníci vyjdou na vycházku.
Start- Boskovice TIC - radniční věž

32. POCHOD ZA SEDMIZUBÝM HŘEBENEM 2024

32. Pochod za sedmizubým hřebenem 2024

Kromě Pochodu za sedmizubým hřebenem a komentované vycházky můžete jako vždy vybírat z těchto tras:

Přímo na hrad!
Trasa dlouhá 0,5 kilometru vhodná i pro kočárky.
Z Masarykova náměstí se vydáte vzhůru po ulici Hradní kolem muzea, restaurace Pod zámkem a zámku Boskovice.
Pokračujete po asfaltové cestě nad letním kinem strmým stoupáním až ke zřícenině hradu.


Hradní okruh - obousměrně

Hradní okruh - červeno - modrá trasa. Délka celého okruhu 6,2 km. Jedná se o náročnější trasu z hlediska převýšení. Trasa se dá projít oběma směry.
V případě návratu z hradu zpět do města je délka okruhu cca 2 km.

Podrobný popis trasy a fotogalerii najdete ZDE

Trasa této stezky vychází z Masarykova náměstí po ulici Hradní. Vlevo míjí barokní budovu tzv. Rezidenci, sídlo Muzea regionu Boskovicka se stálou expozicí Boskovicko - krajinou sedmizubého hřebene. Po pravé straně se nachází budova bývalého kláštera – dnes Hotel a restaurace Pod zámkem. Okolo empírové budovy boskovického zámku vede trasa nad areálem letního kina po lesní cestě nad údolím říčky Bělé až k Vyhlídce - dřevěnému altánku na malé plošince u cesty. Odtud je krásný výhled na východní část Boskovic a na kopce Drahanské vrchoviny.
Další zastávkou je zřícenina hradu Boskovice, ze kterého jsou krásné výhledy celého okolí města Boskovice.
Z hradu se můžete vrátit zpět na Masarykovo náměstí po asfaltové cestě a ulicí Hradní.
Nebo můžete pokračovat dále po červené turistické značce až k místu bývalého lomu "Červená skalka" a dolů k tzv. "Černému mostu". Zde se cesta stáčí prudce vlevo proti proudu říčky Bělé do Pilského údolí.
Díky panu Borkovi zde můžete obdivovat několik mlýnků, zvoničku, lavičky a rozcestníky.
Stezka poté přechází na silnici, z níž odbočuje vlevo do svahu (větší stoupání) pod vyhlídkou k plátnu letního kina přes park zpět po ulici Hradní na Masarykovo náměstí (vyznačeno červenou turistickou značkou).

Oborský okruh
Trasa této stezky vychází z Masarykova náměstí po ulici Hradní, kde vpravo odbočuje jednoduchou bránou do ulice Plačkova. Na konci ulice před náměstíčkem U vážné studny odbočíme vlevo nahoru do ulice Pod klášterem, která vede podél zdi podzámecké zahrady. Na konci této ulice se dáme vlevo a pokračujeme vzhůru ulicí Velenovou. Na jejím konci se dáme doprava ulicí Žerotínovou, která přechází plynule v pohodlnou vycházkovou cestu pod oborou, podél níž jsou opravené lavičky k posezení. Krásné výhledy jednak na západní část města, dále překrásné pohledy severním městem od Boskovic. Pokračujeme dále po této cestě a vpravo pod námi míjíme židovský hřbitov, který je třetí největší v ČR a má výměru 14 528 m2. Většina náhrobků zde pochází z 18. století.
Na rozcestí opusťte žlutou značku a pokračujte dále po modré značce až k Červené skalce.
Zde nezapomeňte odbočit vlevo na červenou značku a krátkým strmým stoupáním se již vydáte k hradu (po naučné stezce Hradní okruh).
Z hradu se můžete buď vrátit do města, nebo pokračovat po trase Hradního okruhu do Pilského údolí a do města.

Mapky standardních tratí, ze kterých můžete vybírat:

ZÁMECKÝ POCHOD SE ZPMVČR - 2 km

OBORSKÝ OKRUH - 4 km

HRADNÍ OKRUH - 6 km

DOUBRAVSKÝ OKRUH - 7 km

BĚH ZA SEDMIZUBÝM HŘEBENEM - 12 km

ABSOLVENTSKÁ VIZITKA PRO 14. BOSKOVICKÉ BĚHY 2024

Na letošní absolvenstké vizitce představujeme běžkyni Katku Majorovou.

Absolventská vizitka BB 2024

ABSOLVENTSKÉ VIZITKY, KTERÉ BYLY DOPOSUD K BOSKOVICKÝM BĚHŮM VYDÁNY. POKUD VÁM NĚKTERÁ CHYBÍ, MŮŽETE JI ZÍSKAT NA BOSKOVICKÝCH BĚZÍCH.

Absolventská vizitka 2022

Absolventská vizitka 2019

Absolventská vizitka 2018
Absolventská vizitka BB 2017
Absolventská vizitka 2016

Absolventská vizitka 2015

Absolventská vizitka BB 2014